Klimatyzacja

Zakres świadczonych usług obejmuje:

 • doradztwo w zakresie doboru klimatyzatorów,
 • projektowanie instalacji klimatyzacyjnych,
 • sprzedaż klimatyzatorów (LG, FUJITSU, TOSHIBA, SINCLAIR, GREE, YORK, CARRIER, INVENTOR, DAIKIN, MIDEA, MDV, SAMSUNG, MITSUBISHI ELECTRIC, AIRWELL, ROTENSO),
 • montaż oraz uruchomienie klimatyzatorów,
 • przeglądy klimatyzatorów,
 • serwis gwarancyjny i pogwarancyjny klimatyzatorów.

 

Urządzenia klimatyzacyjne montujemy m.in. w:

 • pomieszczeniach firmowych (biura, magazyny, hale przemysłowe, pomieszczenia produkcyjno-usługowe itp.),
 • przemyśle gastronomicznym (restauracje, bary itp.),
 • w budynkach mieszkalnych, lolach mieszkaniach, domkach drewnianych (w tym z bali),
 • serwerowniach,
 • salach konferencyjnych,
 • domach weselnych,
 • hotelach, gospodarstwach agroturystycznych,
 • szpitalach,
 • halach namiotowych (np. weselnych, przemysłowych),
 • gabinetach/przychodniach lekarskich,
 • gabinetach/przychodniach stomatologicznych,
 • przychodniach/lecznicach weterynaryjnych,

 

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi cennikami klimatyzatorów.

Zadzwoń do nas! Pomożemy Ci wybrać optymalne rozwiązanie klimatyzacji w rozsądnej cenie!

 

Klimatyzacja w domu

Dom jest naszą ostoją, miejscem gdzie spędzamy wolne chwile, odpoczywamy. Dlatego tak ważnym jest zapewnienie odpowiednich warunków naszego tam przebywania nawet w największe upały. Jeżeli zdecydujemy się na montaż klimatyzacji w naszym domu/mieszkaniu najlepiej zrobić to na samym początku inwestycji lub podczas remontu. Najłatwiej wtedy zamaskować instalację klimatyzacji i skroplin wkuwając ją w ścianę, tak aby była ona niewidoczna. Do użytku domowego przeznaczone są przede wszystkim klimatyzatory naścienne. Duża gama produktów pozwala na dostosowanie ich do wystroju różnych pomieszczeń. W domu, w zależności od wystroju pomieszczenia możemy też zamontować klimatyzatory typu – flexi bądź klimatyzatory kanałowe. W zależności od potrzeb proponowane klimatyzatory mogą być w wersji split lub multi split umożliwiający podłączenie kilku jednostek wewnętrznych do jednego skraplacza, co szczególnie ważne jest jeśli pragniemy wykonać klimatyzację w budynku mieszkalnym, gdzie na balkonie możemy zamontować ograniczoną ilość jednostek zewnętrznych.

Wpływ na wybór klimatyzacji w domu ma wiele czynników, a między innymi:

 • nasłonecznienie,
 • kubatura pomieszczenia,
 • wielkość okien,
 • ilość osób,
 • ilość i typ sprzętu elektronicznego.

 

Klimatyzacja dla gastronomii

Dla wszystkich którzy pragną otworzyć restaurację lub  zapewnić dobre funkcjonowanie systemu wentylacji i klimatyzacji w swoim lokalu oferujemy swoje doświadczenie. Zapewniamy całościowe usługi od projektu przez wykonawstwo wentylacji, po pomiary wentylacji. Jednym z problemów jakie nurtują właścicieli restauracji, jest jak zapewnić znośne warunki pracy w kuchni. Większość starszych kuchni zaopatrzona jest tylko w okapy, w nowszych przeważnie mamy system wentylacji nawiewno-wyciągowej. Sam nawiew i wyciąg powietrza nie rozwiązuje problemów dużych zysków ciepła. Nawet przy prawidłowo działającym układzie, w lato temperatura przekracza często 50o C.

Zastosowanie klasycznych klimatyzatorów nie sprawdza się. Po kilku miesiącach klimatyzatory zapychają się tłuszczem i szybko ulegają zniszczeniu. W tym przypadku możliwe są następujące rozwiązania:

 • montaż centrali nawiewnej z chłodnicą freonową i agregatem,
 • dołożenie chłodnicy i agregatu do istniejącej centrali (o ile pozwalają na to parametry),
 • montaż klimatyzatora odpornego na warunki kuchenne.

Do zastosowań kuchennych polecamy klimatyzatory podsufitowe firmy Mitsubishi Electric (model PCA-RP-HA). Dzięki wykonaniu z blachy kwasoodpornej oraz specjalnym filtrom tłuszczowym doskonale nadaje się do kuchni w której występują duże ilości oparów tłuszczu osadzające się na sprzęcie. Można je bez problemów myć detergentami, a dzięki wymiennym filtrom układ chłodniczy klimatyzacji nie jest narażony na zapchanie.

 

Klimatyzacja dla firm

W pracy spędzamy nawet 1/3 dorosłego życia. Odpowiedni klimat  wpływa na dobre samopoczucie i zwiększona wydajność pracy. Istnieje ścisłe powiązanie pomiędzy jakością pracy człowieka a temperaturą jego bezpośredniego otoczenia. Zbyt gorącazbyt zimnalub zbyt wilgotna atmosfera źle wpływa na efektywności pracy Wydajność pracy zaczyna spadać już przy temperaturze około 22°C, natomiast powyżej 26°C następuje gwałtowne załamanie. Jest zatem ważne, aby utrzymywać temperaturę pod kontrolą. Należy zwrócić uwagę, że zwrot ”temperatura odczuwalna” z założenia uwzględnia wilgotność. Udowodniono naukowo, że:

 • przy wysokich temperaturach częściej zdarzają się wypadki – optymalną temperaturą jest około 20°C.
 • gdy jest zbyt gorąco, gwałtownie spada wydajność umysłowa i rytm pracy

Do klimatyzacji do biura szczególnie polecamy klimatyzatory kasetonowe. Charakteryzują się one zwartą lekką budową. Jest to idealne rozwiązanie dla firm w których zamontowany jest sufit podwieszany, gdyż nie zajmuje miejsca na ścianach. Wylot powietrza może być skierowany w każdym z czterech kierunków. Klimatyzator tego typu doskonale rozprowadza chłód po całym pomieszczeniu. Klimatyzatory DAIKIN i LG oparte są o nowoczesną technologię inverterową, zapewniającą znaczne oszczędności w kosztach eksploatacji tych urządzeń.

W biurach, gdzie nie ma sufitu podwieszanego, polecamy unikalne rozwiązanie klimatyzatorów podstropowych bądź klimatyzatorów ściennych. Są to idealne rozwiązanie dla biur sklepów, restauracji nie posiadających sufitu podwieszanego.

W zależności od aranżacji Państwa lokalu możemy polecić także inne rozwiązania klimatyzacji. Oferujemy klimatyzatory w  systemie split, multisplit, VRV oraz systemy wody lodowej.

 

Klimatyzacja dla serwerowni

Wszyscy wiemy jak ważne jest zapewnienie prawidłowych warunków pracy dla zainstalowanych w serwerowni urządzeń i to przez przez cały rok. Wiele systemów komputerowych zwalnia pracę gdy temperatura w pomieszczeniu przekracza 30C. Gdy temperatura przekracza 38C grozi to utratą danych. Serwery, szafy rakowe, UPS maja  wyspecyfikowane przez producentów zakres pracy, w nowoczesnych urządzeniach to temp. od 10ºC do 30º C i wilgotność od 15 do 85%. W chwili obecnej przyjmuje się, że wyjściowymi warunkami przy określaniu sposobu rozdziału i klimatyzowaniu powietrza w pomieszczeniu powinny być:

 • dostarczenie przez klimatyzację odpowiedniej ilości powietrza do strefy zasysania powietrza przez każdy serwer, o optymalnej temperaturze 20-25°C i wilgotności nie niższej niż 45%
 • odprowadzenie z obudowy serwera nie mniejszej ilości powietrza niż dostarczyliśmy
 • zabezpieczenie przed przedostawaniem się gorącego powietrza w strefę zasysania

Spełnienie w/w warunków w sposób nieprzerwany i maksymalnie bezpieczny określa system klimatyzacji wraz z wstępnym określeniem kosztów inwestycyjnych i eksploatacyjnych oraz z wymogami jakie muszą być spełnione w pomieszczeniu. Im wyższe są zakładane gęstości mocy w pomieszczeniach komputerowych tym większy jest wpływ projektanta klimatyzacji na ogólną architekturę pomieszczenia, czy wręcz całego Data Center. Uznaje się, że podstawowe wymagania dotyczące każdego systemu klimatyzacji pomieszczeń komputerowych ograniczają się do kilku kluczowych wytycznych:

 • dostarczenia przez klimatyzację odpowiedniej ilości chłodnego powietrza do każdego urządzenia technicznego,
 • utrzymanie zalecanej temperatury i wilgotności w pomieszczeniu (alarm w przypadku awarii klimatyzacji, dużego wzrostu temperatury, zalania)
 • odprowadzenia z obudowy urządzeń komputerowych  gorącego powietrza,
 • zapobiegania przez klimatyzację recyrkulacji gorącego powietrza,
 • zrealizowania powyższych wytycznych w sposób ciągły, z zabezpieczeniem klimatyzacji na wypadek awarii.

Dodatkowo poza wymaganiami czysto technicznymi, układ klimatyzacji serwerowni musi spełniać oczekiwania użytkowników i administratorów tego typu obiektów.

 • niezawodność działania,
 • niskie koszty eksploatacyjne,
 • łatwość serwisowania.

 

Jak wybrać klimatyzację

Kiedy decydujemy się  na zakup klimatyzacji do domu musimy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, co decyduje o tym, że kupione urządzenie będzie rzeczywiście spełniać swoje zadanie. Parametrem tym jest jego moc chłodnicza klimatyzatora. Jednak sam dobór mocy klimatyzacji jest już sprawą znacznie bardziej skomplikowaną. Dobrze dobrana moc chłodnicza klimatyzatora powinna pokryć ciepło, jakie zostało dostarczone lub wytworzone w pomieszczeniu które chcemy klimatyzować .

Do pomieszczenia ciepło dostaje się różnymi drogami, poprzez nasłonecznione okna, ściany zewnętrzne, dach, przegrody wewnętrzne. Dodatkowo ciepło ”produkują” również ludzie i zwierzęta przebywający w pomieszczeniu, a także w nim pracujące urządzenia (lodówki, komputery, kuchenki, drukarki, sprzęt RTV) oraz oświetlenie. Przeważnie to są główne  źródła ciepła. Dodatkowo trzeba brać pod uwagę między innymi: przeznaczenie pomieszczenia, ilość osób, liczbę okien oraz ich rozmieszczenie (północna, południowa, wschodnia, zachodnia ściana), współczynnik przenikanie szyb oraz inne czynniki, jak np. świetliki. Aby dobrze dobrać  klimatyzację w domu należy zrobić bilans cieplny pomieszczenia. Im więcej ciepła jest dostarczane do pomieszczenia, tym większą musi posiadać  być moc klimatyzacji.

Istnieje kilka sposobów dokonania obliczeń, jednak w każdym przypadku najpierw trzeba wyliczyć kubaturę pomieszczeń, które będą klimatyzowane, a dopiero potem wziąć pod uwagę bilans cieplny. Im dokładniej zbilansuje się pomieszczenie, tzn. im więcej parametrów decydujących o ilości dostarczonego ciepła do pomieszczenia uwzględni się, tym dokładniej obliczy się moc chłodniczą potrzebnego klimatyzatora. Najlepszym sposobem doboru klimatyzacji w domu  jest jednak powierzenie tego specjaliście który posiada odpowiednie doświadczenie.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress